2.4 Inch Vertical TFT LCD Display 320X240 Monitor Module
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Screen Size: | ≤17" |
| Application: | Indoor, Outdoor |
Secured Trading Service
Gold Member Since 2015
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2014-03-28
Number of Employees
6
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- 2.4
- Aspect ratio
- 4:3
- Feature
- LED Backlight Display
- Optimum Resolution
- 3840x2160
- Type
- TFT
- Widescreen
- Widescreen
- Response Time
- 16ms
- 3D
- Not 3D
- Interface Type
- VGA
- Panel Dimensions
- 42.72X60.26X2.1 mm
- Active Area
- 36.72X48.96 mm
- Controller IC
- T6963c
- Color Configuration
- R.G.B. Stripe
- Panel Surface Treatment
- Anti-Glare
- Transport Package
- Carton
- Specification
- RoHS, REACH
- Trademark
- E-SHINE
- Origin
- Fujian
- HS Code
- 90138030
- Production Capacity
- 50, 00K/Year
Product Description
Specification:
Company Profile:








| Panel dimension | 42.72X60.26X2.1 mm |
| Active area | 36.72X48.96 mm |
| Controller IC | T6963C |
| Color Configuration | R.G.B. stripe |
| Panel Surface Treatment | Anti-glare |
| Interface | SPI |
Company Profile:








Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- 0.28~4.9 inch
- 2.4 inch
- 2.4 Inch Vertical TFT LCD Display 320X240 Monitor Module
Related Categories
Hot Searches
More